KONST / Litografier / Färglitografi 12113162
nr 1211 3162
Théo Tobiasse
(f. 1927)
Färglitografi, Théo Tobiasse (f. 1927), "Lóiseau Porphete". Signerad, numrerad 177/199. Motivet: 77x54 cm
Théo Tobiasse, född 1927 i Jaffa, Israel, israelisk/fransk målare.
måndag 22 oktober 2018
kl 18:02:12
22 okt
Théo Tobiasse
Läs mer om Théo Tobiasse